Üdvözöljük iskolánk weboldalán

VII. országos sakk kupa

                                               VII. Országos Baptista Sakk Kupa

 

A nagyhalászi Csuha Antal Baptista Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Szakközépiskola   hetedik alkalommal rendezte meg május 17-én az Országos Baptista Sakk Kupát, melyen 16 iskola  178 versenyzője mérte össze sakktudását. A verseny öt korcsoportban folyt. A lányok és a fiúk együtt játszottak, de külön kerültek díjazásra. Az erős mezőnyben iskolánk tanulói remekül szerepeltek, hiszen három korosztályban is sikerült a dobogó valamelyik fokára felállniuk. A nagyon színvonalas és igen erős mezőnyben –az elmúlt évekhez hasonlóan- ismét sikerült megszerezni  a Szenczy Sándor elnök úr által alapított 250.000 forintos fődíjat.

A hagyományokhoz híven a verseny előtti héten sakkedzőtáborban vettek részt iskolánk tanulói a velencei gyerekekkel együtt, amely nagyban hozzájárult a sikerhez. Az edzőtábort a Velencéről érkező Molnár Béla és Taskovics István nemzetközi mesterek vezették.

Tanulóink felkészítő tanárai dr. Gunyecz Zoltán és Kormány László voltak.